MAGYAR  ENGLISH  NORSK  FRANÇAIS

Implantáció, fogbeültetés

fogbeültetés

Fogászati Implantáció a tökéletes mosolyért

 

fogászati implantációA fogak esztétikai állapotának romlása, illetve a fogak (betegség, baleset, kor miatti) elvesztése mindenkit megvisel. Nehezebbé válik a rágás, artikulálatlanabb lesz a beszéd, igénytelenebb a megjelenés.

A foghiány kellemetlenségei azonban nemcsak esztétikai problémát és kellemetlen élethelyzeteket jelentenek, hanem komoly egészségügyi kockázatot is! Épp ezért, nem szabad halogatni a fogpótlást, amire a legjobb lehetőség a fogbeültetés, vagyis a fogászati implantáció.

A fogbeültetéssel a páciens gyakorlatilag visszakapja „saját” fogait, pontosabban funkcionalitásban és rágóképességben, erősségben az eredeti fogakéval megegyező fogpótlást kap.

A fogászati implantáció egy speciális, és egyúttal a leggyorsabban fejlődő terület a szájsebészeten belül, a modern fogászati eljárások terén. Ez klinikánk kiemelt szakterülete, hiszen a DentiDent Implantációs Klinika fogorvosai nem csupán naprakész elméleti tudással, de több éves, mindennapos gyakorlattal is rendelkeznek a különböző fogpótlások, korszerű fogbeültetések terén.

A Denti® Implantációs Rendszer ilyen esetekre ajánlja világszínvonalú, magyar viszonyok között is elérhető, kedvező ár fekvésű professzionális fogorvosi implantátumait. 

Hogyan zajlik a fogbeültetés?

A korszerű fogpótlástani módszer, a fogászati implantáció egy műfoggyökér beültetésével és az arra rögzített felépítménnyel pótolja a hiányzó fogat. Az implantátumos fogmű pontosan olyan erős és ugyanolyan jól használható, mint az eredeti fogak, továbbá küllemre is élethű, a valódi fogakéval egyező a megjelenése.

Mit érdemes tudni a fogászati implantációról?

A kivehető vagy részleges fogpótlások gyakran nehézségeket okoznak az étkezés vagy a beszéd közben, ráadásul „óvatosan” kell bánni velük, mert korántsem olyan a rágás során elviselt teherbírásuk, mint a valódi fogaknak. Mindezen problémák a fogászati implantátum alkalmazásával kiküszöbölhetők. overdenture fogászati implantátum

A fogbeültetés mind esztétikailag, mind funkcionálisan is hosszú távú megoldást nyújt, amennyiben

  • a fog implantátumokat korszerű technológiai feltételek mellett, kellő szakmai hozzáértéssel, rendkívül precízen készítik el,
  • a fogbeültetést végző orvos betartja az implantációs beavatkozás során az előírt műveleteket és szabályokat,
  • a páciens megfelelő szájhigiénét tart fenn, és a fogbeültetés után is rendszeresen ápolja fogait, részt vesz a kontrollokon.

Rendelőnk hihetetlen pontosságot biztosító fogászati eszközökkel dolgozik, és mind az implantátumokat készítő fogtechnikusaink, mind pedig fogorvosaink kiváló, lelkiismeretes szakemberek. A fogászati implantátumok készítéséhez (fogazatok, fogpótlások és az implantáció tervezéséhez) a legkorszerűbb CAD/CAM 3D tervezési technológiát használjuk. Ez a technológia svájci pontosságot – 3 mikronos, azaz három ezred miliméteres – pontosságot biztosít, így egyedülálló precizitást tesz lehetővé a fogászati implantáció során alkalmazandó anyagok megmunkálásában, elkészítésében.

A fogászati implantáció során alkalmazott anyagok

Az implantációs klinikánkon alkalmazott alapanyagok kiválasztásánál arra törekszünk, hogy azok a végeredmény szempontjából a lehető legtartósabbak, legpontosabbak és természetesen legesztétikusabbak legyenek. Minden tekintetben megfeleljenek a páciensnek, és árnyalatban is a valódi fogakkal egyező legyen a beültetett fog színe.

A fogbeültetés terén jelenleg elérhető anyagok közül a titán és a cirkon az, amiben hiszünk. Ezek a tökéletesen antiallergén anyagok hozzák a legjobb eredményt a fogbeültetésben mind a saját, mind az osztrák partner fogtechnikánk tapasztalatai alapján. Az elavult cromcobalt megoldásokkal ellentétben, a titán és a cirkon alkalmazásánál nem fordulnak elő allergiás reakciók.

 

Jelentkezzen be hozzánk fogászati kezelésre! 

 

Gyakran ismételt kérdések a fogbeültetés kapcsán


Mi az a fogászati implantátum?

Kiknek javasolható a fogászati implantátum?

Mik a fogászati implantátum beültetésének a lépései?

Milyen rendszer kerül alkalmazásra a fogbeültetés során?

Milyen előnyöket nyújt a fogorvosi implantáció?

Előfordulhat-e allergia vagy daganat elfajulása az implantációval kapcsolatban?

Miért fontos az implantátumos fogpótlást viselőknél a fokozott szájápolás?

 

 

Mi az a fogászati implantátum?

A fogorvosi vagy fogászati implantátum olyan, bio anyagból készített műgyökér, amelyet az elvesztett fog helyére ültetnek be szájsebészeti úton. A Denti® fogorvosi implantátumok anyaga az esetek többségében gyógyászati célra előállított tiszta, ötvözetlen titán, illetve cirkon. Ha Ön esetleg allergiás a fémekre, akkor sincs oka aggodalomra, mivel a cirkont és a titánt teljes mértékben elfogadja az emberi szervezet.

A közel három évtizedes implantológiai kutatás és tapasztalat alapján kifejlesztett Denti® fogászati implantátum maximálisan eleget tesz a legmagasabb európai követelmény rendszernek. Megfelelő fogbeültetési technika mellett, szakmailag helyesen kivitelezett felépítménnyel, az implantátum élethosszig szolgálhat.

Kiknek javasolható a fogbeültetés?

Minden olyan páciensnek javasoljuk a fogászati implantátum beültetését, akiknél nem állnak fenn a fogbeültetést kizáró okok, és a foghiány pótlására ideális lenne számukra ez a megoldás. A fogbeültetést minden esetben alapos és átfogó vizsgálat előzi meg, hogy megállapítsuk, alkalmazható-e ez az eljárás az adott páciens esetében. Csak azok számára javasolható fogbeültetés, akiknél megfelelő a száj tisztasága, állapota, illetve készek vállalni a kezelőorvos által javasolt szájhigiéniás szabályok betartását.

A fogbeültetés sikerességének rizikófaktorai:

  • a túlzott alkoholfogyasztás,
  • a drogfüggőség,
  • az erős dohányzás,
  • bizonyos gyógyszerek.

Bizonyos betegségek csökkenthetik a fogászati implantátum beültetésének sikerességét:

  • a nem kezelt cukorbetegség,
  • a súlyos szív- és érrendszeri betegségek,
  • csontbetegségek, tumorok.

Fogbeültetés nem végezhető az állcsont növekedésének befejezése előtt (kb. 18 éves korig). Amennyiben érdeklődik a fogászati implantáció lehetősége iránt, kérdés esetén kérje fogorvosa vagy háziorvosa véleményét.

Mik a fog implantátum beültetésének a lépései?

fogbeültetés 1
1. A fogorvos megvizsgálja a pácienst és eldönti, alkalmazható-e nála fogbeültetés.

Ez a vizsgálat két részre bontható:

  • fogorvosi vizsgálat: A fogorvos felméri az állcsont adottságait, röntgenfelvételeket készít, meghatározza a fogbeültetés pontos elhelyezkedését, kiválasztja a fogorvosi implantátum fajtáját)
  • általános orvosi vizsgálat (labor, stb.).

 

A cél minden olyan körülmény feltárása, amely a fogbeültetés sikerességét befolyásolhatja.

 

2. Amennyiben nincs a beavatkozást kizáró tényező, elkezdődhet a fogbeültetés folyamatának megtervezése és a pácienssel való egyeztetése, a felmerülő kérdések tisztázása, időpontok tisztázása, stb.

fogbeültetés 2

  • Hány fogpótlás szükséges?
  • Milyen lépésekben fog megtörténni a fogászati implantátum beültetése?
  • Mennyi az implantátum csontos gyógyulásának várható ideje?
  • Mik az ideiglenes fogpótlás lehetőségei?
  • Mennyi idő alatt készül el a fogpótlás?
  • Mik a fogbeültetés várható költségei?

 

fogbeültetés 3

3. Az implantátumos fogpótlás esetén a beültetés ambulánsan, helyi érzéstelenítésben történik.

A fogorvos előkészíti az érintett állcsontrészletet a beavatkozáshoz, elvégzi fogbeültetést, majd a három hónapos gyógyulási időszak következik. A varratszedésre kb. 1 hét után kerül sor. A beültetett fog implantátum a nyálkahártya alatt védetten gyógyul tovább.

 

fogászati implantáció 44. A fogászati implantátum beültetését követő gyógyulási időszak kb. 3 hónapot vesz igénybe.

Ez alatt a csontsejtek „belenőnek” az implantátum felszínén lévő mikropórusokba, így a műfoggyökér stabilan rögzül, és az implantátum képes lesz tartósan, károsodásmentesen elviselni a rá ható rágónyomást – épp úgy, mint a valódi fogazat esetében.

 

fogászati implantáció 55. Ezután következik a felépítmény, a tényleges fogpótlás elkészítése. Ehhez a fogorvos először felszabadítja az íny védelme alatt elhelyezkedő implantátumot, és beilleszti a fejrészeket. Ezek gondoskodnak a fogpótlás megtámasztásáról, elhorgonyzásáról.

A fogtechnikai laborban elkészül az előzetes tervezésnek megfelelő fogpótlás, és a fogorvos rögzíti azt a fejrészekre. Ezzel a fogászati implantáció befejeződött, a fogpótlás készen van.

 

6. A fogbeültetés folyamatában azonban még nem ér véget a páciens és fogorvos kapcsolata. Ahhoz, hogy a beültetés hosszú távon sikeres legyen, az egyik legfontosabb feltétel a megfelelő fog- és szájápolás, valamint a rendszeres fogorvosi ellenőrzés. Évente egy alkalommal szükséges a kontrollvizsgálat, melynek során a fogorvos ellenőrzi a fogbeültetés körüli hám- és csonttapadást, megvizsgálja az implantátum és a fogpótlás állapotát. Szükség esetén elvégzi a korrekciókat (pl. fogkő eltávolítás).

Fontos: Amennyiben a páciens két kontrollvizsgálat között bármilyen elváltozást tapasztalt, azonnal jelentkezzen ellenőrző vizsgálatra!

Milyen rendszer kerül alkalmazásra a fogbeültetés során?

Magyarországon közel két évtizede kezdték el először alkalmazni a Denti fogászati implantátumokat. Az azóta eltelt időszak alatt több tízezer Denti implantátum került beültetésre hazánkban. A Denti Implantátum Rendszer szakértői által készített, 10 éves periódust felölelő és több, mint 4000 fogászati implantátum beültetésére kiterjedő felmérése alapján az esetek több, mint 97%-ában sikeres volt a Denti implantátumokkal elvégzett fogbeültetés.

A fogorvosi implantáció a legkorszerűbb fogpótlási eljárás, amely napjainkban már a fogorvosi gyakorlat integráns részét képezi. A Denti implantációs rendszer alkalmazásával, illetve a páciens és a fogszakorvos együttműködésével megvalósítható fogpótlás teljes mértékben élethű, és visszaadja a valódi fogakéval egyező rágóképességet, megjelenést, így biztosítva a mindennapi komfortérzet fenntartását és javítva az életminőséget. A Denti Implantációs Rendszer népszerűségét és sikerességét az a 150 fajta fogászati implantátum igazolja, amelyekből évente több ezer darab kerül beültetésre világszerte.

Milyen előnyöket nyújt a fogorvosi implantáció?

  • Rövid sorközi foghiányok esetén implantációval az elvesztett fog gyökerének helyére műfoggyökér kerül beültetésre, erre épül rá a fogpótlás. Hagyományos fogászati eljárásokkal a hiányzó fog pótlása csak a szomszédos, ép fogak lecsiszolása árán kivitelezhető.
  • A fogbeültetés akkor is megoldást nyújt rögzített fogpótlás készítésére, ha a rágófogak elvesztése miatt csak részleges vagy kivehető fogpótlást lehetne készíteni a hagyományos fogorvosi módszerekkel. A fogászati implantáció fő előnye, hogy egyéb fogművekkel szemben nagyobb stabilitást és jobb rágóképességet, valamint kitűnő esztétikai megjelenést biztosít.
  • Teljes foghiány esetén az implantátumok többféle módon is alkalmazhatók a fogpótlás rögzítésére, megtámasztására: egyrészt az elhorgonyzott rögzítő elemekkel szolgálhatnak a kivehető fogpótlás helyben tartására (ún. gömbfejű retenciókkal vagy retenciós rudazattal), másrészt megfelelő számú implantátum beültetésével rögzített fogpótlás (körhíd vagy ún. overdenture fogpótlás) is készíthető.
  • Abban az esetben, ha a fogpótlás saját fogakra és/vagy implantátumokra készül, a rögzítés történhet hagyományos módon beragasztással, vagy pedig a fogorvos által eltávolítható módon, csavarozással.
  • A Denti® fogászati implantátumok készítése során teljes mértékben figyelembe vehetők az egyéni kívánságok és lehetőségek. A rendszer elemeivel a fogbeültetés a legkorszerűbb anyagokkal és technológiával végezhető el, így magasfokú komfortérzetet és jobb életminőséget biztosít a páciensek számára.

Előfordulhat-e allergia vagy daganat elfajulása az implantációval kapcsolatban?

Az általunk alkalmazott fogászati implantátum nagy tisztaságú titánból (melynek titán-oxid alkotja a felszínét) vagy cirkonból készül. Ezen anyagok különleges biológiai tulajdonságai, hogy a csont képes összeépülni, integrálódni velük, továbbá nem oldódnak a testnedvekben, így nem léphetnek reakcióba az immunrendszerrel sem. Helyesen megválasztott fogbeültetési technika mellett, szakmailag körültekintően és megfelelően kivitelezett fogászati implantátummal és felépítménnyel a Denti implantációs rendszer élethosszig szolgálhat, és nem kell allergiás reakciókra vagy daganatos megbetegedésre számítani.

Miért fontos az implantátumos fogpótlást viselőknél a fokozott szájápolás?

A fogbeültetés hosszú élettartamához és funkció-képességének tartós megőrzéséhez elengedhetetlen a gondos fog- és szájápolás. A szokásos napi kétszeri fogkefével és fogpasztával végzett fogmosáson túl az implantátumok nyakrészének – vagy ha azt korona borítja, a környező íny felszínének –, továbbá az fogpótlás alámenő részeinek tisztítására is gondot kell fordítani. Ezekről a helyekről a lepedék interdentális kefe vagy fogselyem alkalmazásával távolítható el a legkönnyebben. Fogbeültetés után nem szabad olyan szájápoló anyagokat használni, amelyek magas koncentrációban tartalmaznak fluoridot!

 

Jelentkezzen be hozzánk fogászati kezelésre! 

 

 

 

Rólunk

A DentiDent Implantációs és Fogászati Klinika 2009 óta működik Budapest belvárosától 20 percre, a Liszt Ferenc Repülőtér szomszédságában Vecsésen, az Airport Hotel Budapest**** szállodában.

Közösség

 

 

  •  

    Ingyenes konzultációs

    időpontért

    hívja a +36306019022 telefonszámot

  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  •  

    Ingyenes konzultációs

    időpontért

    hívja a +36306019022 telefonszámot

  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot