MAGYAR  ENGLISH  NORSK  FRANÇAIS

A fogszabályozás menetrendje lépésről lépésre

A fogszabályozás menetrendje lépésről lépésre

 

Esztétikum és egészség. Ez a két legfőbb oka annak, hogy foglalkozni kell a fogszabályozás kérdésével.

A kor előrehaladtával, egy-egy fog elvesztése után a fogsor szabálytalanná válhat, de előfordul, hogy egy elhanyagolt gyerekkori problémáról van szó.

Folytatva a legutóbbi cikkünkben elkezdett témát, tekintsük át a tennivalókat, lépésről lépésre!

1 Konzultáció a szakorvossal
Az első alkalommal az orvos megvizsgálja a fogazat állapotát, eldönti, valóban szükséges-e a fogszabályozás, és ha igen, teljes körű tájékoztatást ad annak menetéről.

2 Kezelési terv
Az egyénre szabott kezelési terv elkészítéséhez az orvosnak számos adatra, információra van szüksége. Ehhez panoráma-, és teleröntgen-felvételre, tanulmányi gipszmintákra, állkapocsízület-vizsgálatra és az arcról készült fotókra van szükség.

3 Előkészületek a készülék használatához
Akár kivehető, akár fix-készülék alkalmazására kerül sor, előtte mindenképpen el kell látni a fogakon található szuvasodásokat, fogágy-betegségeket, el kell távolítani a fogkövet és – ideiglenes vagy végleges megoldással – meg kell csinálni az esetleges fogpótlásokat.

4 A készülék átadása
A módszer részletes ismertetését követően az orvos felhelyezi a fix készüléket, vagy megmutatja a kivehető szabályzó használatának módját. Egyik sem fájdalmas eljárás, de nagyon kell ügyelni a szabályok, utasítások pontos betartására.

5 Ellenőrzések
A fogszabályozás évekig is eltart, hiszen a fogak mozgatása során a nyomás irányában felszívódik, a húzás felől pedig képződik a csont és ez nagyon lassú folyamat. Menet közben a kezelőorvos ellenőrzi a készüléket, a fogakat, felügyeli a folyamatot.

6 A készülék eltávolítása
Az eltávolítás szintén fájdalommentes eljárás. A készülék után maradó ragasztó eltűntetésére a fogakat felpolírozzák. A fogsorról mintát vesznek, ez alapján készül el a helyben tartó készülék, amit hosszú ideig kell viselni.

7 Helyben tartás
A szabályozás után, a visszaalakulás elkerülése miatt fontos az ún. retenciós, fogakat a helyükön tartó fázis komolyan vétele. Egyrészt a csontosodás lassabban megy végbe, mint ahogyan a fogakat elmozdítottuk, másrészt az öregedéssel együtt járóan olyan folyamatok játszódnak le az emberi szervezetben, amelyek a fogak elmozdulását okozhatják. Ennek elkerülése érdekében helyben tartó készüléket kell viselni, ami szintén lehet fix vagy kivehető.
A fogszabályozás aprólékos, hosszú időt igénylő, de szükséges és legtöbbször elkerülhetetlen folyamat. Már amennyiben nem szeretnénk szégyenkezve, pironkodva mosolyogni, vagy komolyabb betegségek veszélyével dacolni. És miért is tennénk ilyet?

Dr Tóth Nóra, fogszabályozó szakorvos
Tel.: 06-30/601-9022

Rólunk

A DentiDent Implantációs és Fogászati Klinika 2009 óta működik Budapest belvárosától 20 percre, a Liszt Ferenc Repülőtér szomszédságában Vecsésen, az Airport Hotel Budapest**** szállodában.

Közösség

 

 

  •  

    Ingyenes konzultációs

    időpontért

    hívja a +36306019022 telefonszámot

  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  •  

    Ingyenes konzultációs

    időpontért

    hívja a +36306019022 telefonszámot

  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot