MAGYAR  ENGLISH  NORSK  FRANÇAIS

Fogszabályozás felnőtt korban - lehetséges?

 

Gyermekkorában nem kezelték megfelelően a fogait?
Ha a fogszabályozásra gondol, akkor az a rettenetes, fémből készült készülék jelenik meg lelki szemei előtt?
Mi elhessegetjük ezeket a rémképeket, ha minket választ, nem lesz mitől tartania!  
Engedje meg, hogy csodálatos mosolyt varázsoljunk Önnek is!


Fogszabályozás – sosincs késő!

A fogszabályozás nincs életkorhoz kötve, így akár már ma is belevághat!
Érthető, ha tart a beavatkozástól, és felmerülnek Önben az alábbi kérdések:
Jobban fog fájni, mint gyerekkorban?
Mégis hogy menjek „ezzel” emberek közé?
Mit szólnak majd a fogszabályzóhoz a munkahelyemen?  
Felnőtt és gyermekkori fogszabályozás – mi a különbség?

Esztétikus fogszabályozás

fogszabályozó

Számos differenciát megállapítunk a gyermekkori és felnőtt fogszabályozás között.
A fogszabályozás elsődleges célja, hogy fogak a helyükre kerüljenek, az állkapocs megfelelő pozícióban álljon.
Legyen szó felnőttről vagy gyerekről, első lépésként a kezelés megkezdése előtt mindig felmérjük a fogak helyzetét, a rágást, tervet készítünk a kivitelezési folyamatokról, ellenőrizzük a problémákat, megszüntetjük az esetleges fájdalmakat.

A felnőtt fogszabályozás során jellemzően több fog hiányával, sérülésével kell szembenéznünk. A szuvasodás, a csikorgatás csak tovább ronthatja a még ép fogak helyzetét, a nyelven és a száj belső felületén is sérüléseket okozhat. Emellett jellemző a 25 év felettiek esetében, hogy a csontok merevebbé válnak, így ilyen esetekben már csak a lassabban és kíméletesebben dolgozó önligirozó, rögzített fogszabályozóval lehetséges a fogak helyreállítása. A kötőszöveti merevség miatt hátrányként említhető, hogy a felnőttkori fogszabályozás folyamata némileg lassabb lehet, mint gyermekkorban. A kezelések átlagosan 1-2 évet vesznek igénybe. A fogpótlásokat megelőzően (pl. korona) is szükség lehet az ún. esztétikai fogszabályozásra. Ez rövidebb időintervallumot ölelhet fel, mint az imént említett eljárás (átlagosan fél év).

Miért szükséges felnőttkorban a fogszabályozás mellett döntenie?

Először is szögezzük le (az Ön megnyugtatásának érdekében), hogy az esztétikai fogszabályozás ma már kíméletes eljárásnak minősül. Elsődleges szempont a fogszabályozás során, hogy fogsora ép és megnyerő legyen. Leginkább a frontális (elöl elhelyezkedő, látható) fogak esetében fontos ez. Emellett egyéb egészségügyi problémák kiküszöbölésére is jó megoldás lehet. Pl. ha az alsó/felső fogsor nem megfelelően illeszkedik egymáshoz. Ennek szövődménye lehet a fogak letörése, az éjszakai fogcsikorgatás, drasztikusabb esetekben pedig a fogak elmozdulása, és az állkapocs fájdalma is. Tehát amellett, hogy a fogszabályozó készülék javít fogai esztétikáján, tehermentesítheti is fogait, állkapcsát.

Egészségügyi fogszabályozás

Foghiány pótlás esetén mielőtt inlay, onlay vagy korona kerülne a fogakra, alaposan megvizsgáljuk azt, pontosan hol és hogy fog elhelyezkedni a fogpótlás. Fontos ugyanis, hogy megfelelően illeszkedjen, passzoljon az új helyére, nehogy a későbbiekben terhelésnek tegye ki az alatta vagy mellette elhelyezkedő fogakat. Különleges esetekben ilyenkor még a felhelyezés előtt javasoljuk az egészségügyi fogszabályozást annak érdekében, hogy előkészíthessük a terepet ezeknek a pótlásoknak. Az egészségügyi fogszabályozásokat általában rövidebb ideig alkalmazzuk, nem úgy kell őket elképzelni, mint ragasztott, fix szerkezetes testvéreiket. Ezzel az eljárással megnövelhetjük a fogpótlás (korona, stb.) fennmaradási esélyeit.

Milyen fogszabályozók közül választhat?

Sokak számára gondot jelenthet, allergén reakciókat válhat ki a régebbi típusú (fém) fogszabályozók viselése. Ezért is gondoltuk úgy, hogy kizárólag olyan anyaggal bevont fogszabályozókat alkalmazunk, amiknek a viselése nem vált ki allergén reakciókat.

Léteznek ma már olyan fogszabályozó készülékek, amik teljesen fémmentesek. Az önligirozó fogszabályzókat például fehér kerámiából állítják elő, így szabad szemmel alig észrevehetőek. Láthatatlan fogszabályozók felhelyezésével is foglalkozunk, azokat a nyelv irányából ragasztjuk fel. Szokatlan megoldásnak tűnhet, de a tapasztalat azt mutatja, hogy hamar hozzá lehet szokni. Ezeket az eljárásokat és típusokat adott esetben kombinálni is szoktuk. Pl.: a felső fogakra nyelv felőli fogszabályozót helyezünk, míg az alsókra külsőt. Ezek kombinációiról a szabályozás mértékének megállapítását követően döntünk.  

DentiDent – hogy dolgozunk mi?

Fogászatunkon kizárólag olyan technológiai estközökkel dolgozunk, amik teljes mértékben megfelelnek a mai, modern kor követelményeinek. A fogszabályozás területén elért áttöréseknek köszönhetően már mi is ún. önligírozó (önzáródó) készülékeket használunk. A régi, fémből előállított fogszabályozókkal ellentétben ezek az önzáródó szerkezetek képesek önmagukat navigálni. Ezek tudják a leghatásosabb módon vezérelni a fogszabályozó teljes ívét (orvosi közbenjárás nélkül!). Az ő segítségükkel felgyorsíthatjuk a kezelés folyamatát, leredukálhatjuk a kontroll vizsgálatok rendszerességét.

 

Jelentkezzen be hozzánk fogászati kezelésre! 

 

Bővebben a témáról:

 

Rólunk

A DentiDent Implantációs és Fogászati Klinika 2009 óta működik Budapest belvárosától 20 percre, a Liszt Ferenc Repülőtér szomszédságában Vecsésen, az Airport Hotel Budapest**** szállodában.

Közösség

 

 

  •  

    Ingyenes konzultációs

    időpontért

    hívja a +36306019022 telefonszámot

  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  •  

    Ingyenes konzultációs

    időpontért

    hívja a +36306019022 telefonszámot

  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot
     
  • Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot