Van néhány olyan kérdés, amely mindenkiben felmerül, amikor a fogszabályozás lehetőségein gondolkozik. Az alábbiakban igyekeztünk ezeket összeszedni - természetesen a válaszokkal együtt, hogy átfogóbb képet kaphasson a témáról.
Hány éves kortól alkalmazható a fogszabályozás?
Mire kell figyelni a fogszabályozás ideje alatt?
Hogyan történik a fogszabályozás?
Milyen fogszabályozó készülékeket alkalmazunk mi a rendelőnkben?
Hány éves kortól alkalmazható a fogszabályozás?
Bár a mai korszerű módszerekkel már felnőtt korban is lehetőség van a fogszabályozásra, azonban nem árt tudni, hogy vannak olyan jellegű eltérések, problémák, amelyek esetében a fogszabályozó kezelést minél korábban javasolt elkezdeni az eredményesség érdekében.
A legjobb, ha már óvodás korban ellenőrzésre kerül a fogazat állapota, és a gyermekkori fogváltás menetét a fogorvos folyamatosan nyomon tudja követni, ellenőrizni. Így szükség esetén idejében megkezdhető a fogszabályozás, amelynek időtartama így sokkal rövidebb lesz, hiszen kisebb mértékű elváltozásokat kell csak korrigálni.
Mire kell figyelni a fogszabályozás ideje alatt?
A fogszabályozás ideje alatt a fogmosásra, szájápolásra fokozott figyelmet kell fordítani. A fogszabályzó kezelés alatti hanyagság igen hamar visszaüthet, és számos további problémát okozhat, amelyek kezelése ráadásul visszaveti, meghosszabbítja a fogszabályozás kezelési idejét is. természetesen, ha a páciens betartja a fogorvos utasításait, emiatt nem kell aggódnia.
Hogyan történik a fogszabályozás?
A fogszabályozás során gyakran szükséges a torlódott fogak szabályozása, a bedőlt fogak felállítása, illetve a tengelyállás korrekciója. Mindez a modern fogszabályzó készülékekkel tökéletesen megvalósítható.
A fogszabályozás történhet rögzített vagy kivehető fogszabályozó készülékkel, a kettő kombinációjának alkalmazásával, valamint a kezelés folyamán a két típus váltásával is.
Milyen fogszabályozó készülékeket alkalmazunk mi a rendelőnkben?
Kivehető készülékek
A kivehető fogszabályozó készülékeket a kisebb rendellenességek korrigálására lehet használni, és ezeket az esetek többségében elegendő éjszaka viselnie a páciensnek.
- különböző aktív lemezek
- funkciós készülékek
- myotherápiás trainerek
Rögzített készülékek
Súlyosabb elváltozások esetén rögzített készülékre van szükség a fogszabályozáshoz. Ezekből létezik a fogak külső felére rögzített fém és kerámia, illetve észrevételen, a fogak belső felén elhelyezett típus is.
- antiallergén fém fogszabályozó készülékek
- hagyományos bracketek arany vagy ezüst színben
- esztétikus fogszabályozó készülékek
Jelentkezzen be hozzánk fogászati kezelésre!
Bővebben a témáról:
- Fogszabályozás főoldal
- Az esztétikus fogszabályozás lehetőségeiről
- Gyermek fogszabályozás
- Felnőtt fogszabályozás